2. ONLINE LIGA KARATE, PLÁNUJEME DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ?

Ve čtvrtek 15. dubna 2021 se konal další ze série online ligy karate #TEAMATTFIS. Tentokrát pro děti a mládež z Bašky (okres Frýdek-Místek). Se zkušenostmi z prvního turnaje online, který se konal pro děti z Ostravy jsme vylepšili sčítání výsledků a systém, takřka na minutu jsme splnili daný časový harmonogram. Soutěž rozhodovalo online celkem pět rozhodčích + jeden pro sčítání výsledků – všem moc děkujeme za odvedenou práci. Děti soutěžily v celkem třech kolech / celkem tak každé dítě dostalo 15 hodnocení. Ceny byly připraveny a předány, poté jsme od rodičů obdrželi krásné fotografie s cenami. Jestli plánujeme další klubové turnaje se dozvíte níže v článku. V pořadí druhý online turnaj jsme úspěšně provedli, děti se s výzvou popasovaly na velmi dobré úrovni.

Známe výsledky turnaje!

Pohár, zlatou medaili a diplom vybojovala E.Šlachtová, stříbro pak K.Salachová, bronzové příčky obsadili – D.Oprštěný a K.Šlachtová. Celková výsledková listina se všemi příčkami byla oznámena ihned po konci turnaje. Všem dětem gratulujeme k jejich výkonům a celkové pouze distanční přípravě na turnaj, ale vždy je co zlepšovat, mezi jednotlivými koly byl vidět rozdíl, děti každé další kolo byly lepší a lepší. Věříme, že na dalším turnaji podají ještě lepší výkony a i výsledková listina pak může vypadat diametrálně odlišně od té ze čtvrtečního turnaje. Je vidět, že i distanční forma tréninku online má svůj zásadní smysl, když nic jiného konat nelze.

Plánujeme další soutěže?

Klubové turnaje jsou již několik let naší dominantou, vzhledem k situaci jsme dospěli k názoru, že klubové turnaje budou určitě pokračovat nadále, ať už online nebo klasicky v tělocvičně, zásadně přibyde určitě disciplín po rozvolnění a možnosti cvičit v tělocvičně. Turnaje jsou zásadní prvek rozvoje sportovního karate. Cílem je rozvoj a motivace děti a příprava na reprezentační kariéru v našem týmu. Vše závisí na dalším pokračováním situace okolo covid-19 a opatřeních Vlády a ministerstva zdravotnictví. Podle vývoje situace připravíme další plán – čekáme na informace, kdy dojde k rozvolnění opatření ve sportu uvnitř…