Přeskočit na obsah

Naše činnost

Proč přihlásit dítě do našeho týmu?

Chceme se s Vámi podělit o pro nás základní důvody proč přihlásit Vaše dítě (nebo Vás) právě do našeho týmu, pokud máte však i po přečtení jakékoliv dotazy neváhejte se s nimi na nás obrátit, velmi rádi je zodpovíme.

Základní body a důvody

Protože pro Vaše děti máme již připravený svůj jedinečný systém výuky, který se liší zásadně od jiných klubů karate v kraji i v ČR. Na základě dlouholetých zkušeností byl sestaven po konzultacích s trenéry ze zahraničí tak, aby odrážel trendy karate ve světě.

Máme jasné výsledky: V České republice se náš klub umístil na 2. místě ze všech klubů v České republice SKIF CZ. Např. na MČR 2023 jsme brali 2. příčku z 30 klubů. To není ovšem ani zdaleka všechno, podívejte se a srovnejte si výsledky za poslední roky.

Pravidelně pořádáme klubové akce (turnaje, semináře a další viz. naše činnost). U nás se nikdo nudit nebude. Děláme vše proto, aby se člen u nás cítil velmi dobře. Protože jsme nejaktivnějším klubem Shotokan karate-do v Moravskoslezském kraji a v regionu.  (turnaje, semináře a další viz. o nás). U nás se nikdo nudit nebude. Děláme vše proto, aby se člen u nás cítil velmi dobře.

Protože trénujeme na třech tělocvičnách v Ostravě (Poruba, Zábřeh, Centrum) a jedné v Bašce (okr.F-M). Flexibilní řešení pro všechny členy, kteří mohou docházet až 4x týdně!

Protože máme vlastní interní systém komunikace TEAMATTFIS+. V případě nutnosti Vám pošleme SMS, jako upozornění o nových infomacích v členském portálu na webu.

Protože milujeme karate a děláme vše pro jeho rozvoj a výuku našich členů.

Protože od úplných začátků každého člena trénujeme velmi intenzivně, aby mohl postoupit na další úroveň.

Protože máme 31 letou tradici již od roku 1992 a velmi zajímavou historii.

Protože jako jediní otevíráme v Ostravě svou vlastní sportovní přípravku s prvky karate pro děti předškolního věku 4-6 let, tuto skupinu otevíráme pravidelně již od roku 2014.

Protože naši členové mají možnost růstu prostřednictvím zkoušek na vyšší technické stupně v karate (SKIF)

Protože jako jediní edukační systém – máme svůj výukový portál a výukové učebnice pro členy.

Protože naši trenéři se pravidelně vzdělávají. Zahraniční stáže již absolvovali na Ukrajině a v Polsku.

Protože každoročně pořádáme letní camp karate v Jeseníku nad Odrou.

Protože jako jediní minimálně v našem kraji vydáváme tzv. “KARATE VYSVĚDČENÍ

Protože máme jedinečnou spolupráci s BESTSPORT (značka sportovního vybavení pro karate).

Protože spolupracujeme se zahraničními trenéry a kluby, nejsme kroužek ale sportovní tým karate, který má jasnou vizi a cíl!

Protože oceníme snahu Vašeho dítěte a podpoříme ho: každý měsíc vyhodnocujeme certifikátem v rámečku karateka měsíce a na konci roku pak závodníky.

Protože máme klubové rozhodčí a rozhodčí s národní licencí SKIF CZ, tím zajišťujeme klubové soutěže.

Protože i v době koronavirové krize jsme makali o106. Pořádali jsme turnaje online a tréninků přes google meet byly skoro dvě stovky.

Informujte se o naší činnosti

Vypsali jsme hlavní body činnosti našeho klubu karate. Seznamte se prosím s těmito body, ať o našem klubu víte vše potřebné, zejména předtím, než se k nám přihlásíte na nábor. Samozřejmě, že vše se zde nevešlo, ale vypsané body jsou představením naší činnosti, která je opravdu rozsáhlá a jiná než v jiných sportovních klubech nebo kroužcích.

Tréninky 4x týdně a plán činnosti

Rádi bychom vás informovali o pravidelných trénincích našeho klubu. Trénujeme 4x týdně v Ostravě a 1x týdně v Bašce (okres Frýdek-Místek). Každé pondělí a středu trénujeme v Porubě v tělocvičně ZŠ Čkalovova, každé úterý v Zábřehu ve tělocvičně ZŠ Jugoslávská, a každý čtvrtek v Centru ve tělocvičně ZŠ Zelená. Navíc máme také tréninky v Bašce v tělocvičně místní ZŠ. Během prázdnin a svátků se tréninky nekonají, avšak v minulosti jsme několikrát trénovali i tyto dny kvůli při přípravě na turnaje a jiné akce. V letních prázdninách probíhají tréninky 2x týdně, a plán těchto tréninků je dostupný pouze členům klubu.

V našem klubu karate se věnujeme individuální pozornosti každému členu. Trenéři mají pečlivý přístup a znají každého člena osobně a jménem. Snažíme se vytvořit přátelské a podpůrné prostředí, ve kterém se každý člen cítí vítán a respektován. Díky osobnímu přístupu trenérů jsme schopni lépe porozumět potřebám a cílům každého jednotlivce a přizpůsobit tréninkový plán jejich individuálním schopnostem a snahám.

V našem klubu karate máme každý měsíc pečlivě sestavený plán činnosti, který slouží jako navigační nástroj pro naše členy. Tento plán obsahuje rozvrh tréninků, speciálních akcí, seminářů, soutěží a dalších aktivit, které se konají během daného měsíce. Díky plánu činnosti si naši členové mohou předem naplánovat své účasti a zajistit, že se nezmeškají žádnou důležitou událost. Plán činnosti je také důležitým prostředkem komunikace, který nám umožňuje sdílet informace o všech nadcházejících aktivitách s našimi členy. Tímto způsobem vytváříme strukturované prostředí, které podporuje aktivní účast našich členů a umožňuje jim plně využít všech příležitostí pro svůj karate rozvoj.

Aplikace a členský portál

Máme informace pro své členy pouze na jednom místě, přístupné nonstop, kdykoliv, odkudkoliv – prostě online. Jedním z největších přínosů našeho klubu je bezpochyby členský portál TEAMATTFIS+, který je pro naše členy nepostradatelným nástrojem. Jedná se o jedinečný online systém, který slouží k ukládání důležitých informací a zajišťuje tak neustálý přístup k nim. V rámci portálu jsou k dispozici různé funkce, jako jsou zprávy, omluvenky, docházka, nominace, kalendář a plán činnosti, což umožňuje členům být v obraze a mít přehled o dění v klubu.

Díky našemu členskému portálu nemusí rodiče našich dětí ztrácet čas hledáním informací po různých facebookových skupinách, Messengeru, WhatsAppu a podobných platformách. Všechny potřebné informace pro členy jsou pečlivě a systematicky sdruženy právě v našem portálu. To znamená, že rodiče mohou snadno najít veškeré důležité informace, dokumenty a oznámení, které se týkají jejich dětí, přímo na jednom místě. Tímto způsobem poskytujeme pohodlný a spolehlivý zdroj informací, který usnadňuje rodičům jejich zapojení do klubového života a udržuje je informované o veškerém dění.

Členský portál je pro naše cvičence nesmírně užitečný, protože poskytuje aktuální výukové materiály na další zkoušku a mnoho podkladů, které jim pomáhají v rozvoji jejich karate dovedností. Tím, že používáme výhradně elektronickou komunikaci, šetříme přírodu a zajišťujeme, že informace jsou vždy přesné a aktuální. Celkově lze říci, že členský portál TEAMATTFIS+ hraje klíčovou roli v naší klubové komunikaci a vzdělávání, a těšíme se, že ho můžeme nabídnout našim členům jako nezbytný prostředek pro jejich úspěch v karate. Tento systém také odlehčuje rodičům a umožňuje jim mít veškeré informace o svých dětech na dosah ruky, bez nutnosti hledat je po různých sociálních médiích či komunikačních platformách.

Klubová liga karate

Ano, v našich tělocvičnách pravidelně pořádáme klubové turnaje. Tyto turnaje jsou určeny pro začátečníky a závodníky na nižších výkonnostních stupních, kteří ještě nesplňují kritéria pro nominaci do naší reprezentace nebo preferují soutěžit v rámci klubu. V těchto turnajích se také účastní závodníci s nižšími technickými stupni, kteří jsou již součástí reprezentace. Samozřejmě tyto turnaje jsou rozděleny do věkových a výkonnostních skupin a rozhoduje se pomocí našich rozhodčích, kteří mají licenci SKIFCZ, spolu s klubovými rozhodčími. Cílem klubových soutěží je především naučit děti, jak turnaje probíhají, jak se učit vyhrávat i prohrávat a podobně. Dalším důležitým cílem je motivovat děti k dalším tréninkům. Naše turnaje nesou název “TEAMATTFIS LIGA”.

Zkoušky na pásy SKIF

Rádi bychom vás informovali, že v našem klubu pravidelně pořádáme zkoušky na vyšší technické stupně v Shotokan karate-do SKIF. Tyto zkoušky umožňují našim členům postupovat na vyšší pásy a dosahovat pokroku ve svých dovednostech. Zkoušky jsou prováděny pod dohledem vždy minimálně jednoho zkušebního komisaře federace a našich kvalifikovaných trenérů a jsou zaměřeny na ověření technického a teoretického výkonu na daný stupeň. Cílem těchto zkoušek je podpora a motivace našich členů ke stálému rozvoji svého umění Shotokan karate-do a rozvoj dovedností.

Každý, kdo úspěšně dokončí zkoušku obdrží ihned po zkoušce svůj nový pás a certifikát japonské federace SKIF jako doklad o úspěšném zvládnutí zkoušky na vyšší technický stupeň, což je ten nejkrásnější moment v cestě karate-do.

Letní camp Jeseník nad Odrou

S radostí oznamujeme, že každý rok pravidelně pořádáme letní karate camp v Jeseníku nad Odrou. Tento camp přináší účastníkům obrovskou výhodu oproti těm, kteří mají k dispozici pouze několik tréninků týdně. Klíčovým prvkem je zde dvou až třífázový tréninkový plán, který umožňuje zúčastněným dosáhnout výrazného pokroku. Letošní rok se těšíme na 31. ročník tohoto významného karate campu.

Specializované semináře

V našem klubu pravidelně pořádáme specializované semináře, které jsou zaměřeny na další rozvoj našich členů. Spolupracujeme jak s významnými lektory v České republice, například s předsedou české federace Shotokan karate-do (SKIF) Kamilem Guzkem a dalšími, tak i se zahraničními lektory. Tato spolupráce nám umožňuje přinášet širokou škálu perspektiv, technik a zkušeností, které přispívají k obohacení našeho tréninku. Cílem těchto seminářů je poskytnout našim členům příležitost k dalšímu růstu a zdokonalování jejich dovedností v Shotokan karate-do.

Karate vysvědčení

Jsme hrdí oznámit, že jako jediní v našem kraji rozdáváme karate vysvědčení. Jsme oddaní propagaci bojového umění a neustále se snažíme motivovat naše studenty k dosažení úspěchu a vynikajících výsledků. Naše škola karate poskytuje komplexní vzdělávání a trénink pod dohledem zkušených trenérů. Systém vysvědčení slouží k ocenění pokroku a úsilí našich žáků a poskytuje jim zaslouženou motivaci. Jsme rádi, že můžeme přispět k rozvoji karate ve našem kraji a poskytnout našim studentům výjimečnou příležitost získat karate vysvědčení, které je jedinečné v naší oblasti.

Edukační systém pro členy

Rádi vám představíme náš edukační systém, který je zcela jedinečný v našem klubu karate. Pro členy klubu jsme vytvořili speciální členský portál nazvaný TEAMATTFIS+, kde mají přístup ke všem potřebným materiálům pro samostudium. Uvnitř portálu naleznete bohaté množství podkladů, tutoriálů a videí, které vám pomohou rozvíjet vaše dovednosti a techniky karate.

Navíc jsme jako jediní zavedli systém členských úrovní, které jsou pevně spojené s aktuálním výkonnostním stupněm našich členů. Tento systém umožňuje identifikovat a ocenit pokrok každého jednotlivého člena na základě jeho dovedností, znalostí a úspěchů. Systém členských úrovní nám umožňuje poskytnout přesnou zpětnou vazbu a individuální cíle pro každého člena klubu. Věříme, že žádný jiný klub nenabízí takové množství materiálů a podkladů k prostudování jako my. Jsme hrdí, že naše klubové prostředí poskytuje našim členům skvělou příležitost růst a rozvíjet se v karate. S naším edukačním systémem a členským portálem TEAMATTFIS+ se můžete těšit na jedinečnou a obohacující zkušenost v našem klubu.

Oceňujeme Karateka měsíce

V našem klubu karate pečlivě sledujeme a oceňujeme úsilí a pokrok našich karateků. Proto jsme zavedli zvláštní ocenění, které se uděluje každý měsíc – titul “Karateka měsíce”. Tento titul je udělován jednomu z našich karateků, který se vynikajícím způsobem angažoval a dosáhl výjimečných výsledků během daného měsíce. Vítěz “Karateka měsíce” je slavnostně oceněn rámečkem s certifikátem, který je pro nás symbolem uznání jejich tvrdé práce, oddanosti a disciplíny. Tímto způsobem chceme motivovat naše karateky a dát jim najevo, jak si vážíme jejich úsilí a snahy. Toto ocenění není pouze o dosažení nejlepších výsledků, ale také o příkladném chování, respektu, pomocí ostatním a nasazení v tréninku. Je to způsob, jak upozornit naši komunitu na výjimečnost a inspiraci, kterou naši karatekové představují. Jsme hrdí, že můžeme ocenit naše karateky měsíce a věnovat jim zasloužené uznání. Tímto oceněním vytváříme prostředí, ve kterém se naši členové mohou vzájemně podporovat a inspirují se k dosažení vlastních cílů.

Ocenění TOP závodníků roku

V našem klubu karate se každý rok těšíme na příležitost ocenit naše nejlepší závodníky prostřednictvím udělení titulu “TOP závodník roku”. Toto prestižní ocenění je udělováno ve třech věkových skupinách, aby byly spravedlivě zastoupeny všechny věkové kategorie. Prostřednictvím této iniciativy chceme zdůraznit a ocenit vynikající výkony a úspěchy našich závodníků během daného roku.

Titul “TOP závodník roku” je vyhrazen pro ty, kteří prokázali mimořádný talent, tvrdou práci a vytrvalost na soutěžních plochách. Každý závodník je pečlivě vyhodnocován na základě svých výsledků, účasti na soutěžích a důkazu svého karate umění. Ocenění “TOP závodník roku” je pro nás nejen příležitostí vyjádřit naši obdiv a uznání, ale také motivovat a podpořit naše závodníky ve svých dalších úspěších.

Soutěž o titul “TOP závodník roku” představuje pro naše závodníky závěrečný cíl a výzvu, která je motivuje ke konzistentnímu výkonu na všech soutěžních akcích. Dosáhnout vrcholných pozic v rámci této soutěže je extrémní výzvou a vyžaduje nejen vynikající technické dovednosti, ale také pevnou vůli, disciplínu a neustálé úsilí.

Stanovení koeficientů bodování a výzva uspět na vrcholných pozicích přináší našim závodníkům motivaci a cíl, kterým se mohou řídit. Toto bodování zajišťuje spravedlivou soutěž a umožňuje nám identifikovat ty, kteří dosáhli nejlepších výsledků v průběhu roku. Ocenění “TOP závodník roku” je nejen prestižní, ale také příležitostí k růstu a zdokonalování dovedností v soutěžním prostředí.

Těší nás, že můžeme ocenit naše talentované závodníky a jejich příspěvek k rozvoji karate ve našem klubu. Udělení titulu “TOP závodník roku” je pro nás zvláštní okamžik, kdy můžeme vyjádřit naši vděčnost a radost z jejich úsilí a úspěchů. Stanovení koeficientů bodování a výzva uspět na vrcholných pozicích představuje výzvu, která posiluje odhodlání našich závodníků ke kontinuálnímu zlepšování v karate. Ocenění “TOP závodník roku” je pro nás důležitou událostí, která slouží jako ukázka toho, jakým způsobem můžeme ocenit a podpořit naše nejlepší závodníky na jejich cestě k vrcholovým výkonům.

Reprezentační tým 🇨🇿

Náš klub se může pyšnit vynikajícím reprezentačním týmem, který dosahuje skvělých výsledků jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. V žebříčku klubů České republiky jsme se umístili na výborném 2. místě (SKIF) a v celkovém žebříčku všech klubů ČR karaterec.com jsme v roce 2022 dokonce obsadili 3. místo ze 94 klubů. Je to důkaz naší silné pozice a schopnosti konkurovat nejlepším.

V průběhu uplynulého roku 2022 jsme vybojovali rekordních 470 medailí, což je absolutní rekord v Moravskoslezském kraji. Tímto jsme potvrdili naši dominanci a dlouhodobou úspěšnost jako nejmedailově úspěšnější klub Shotokan v regionu. Naši závodníci se pravidelně účastní jak mezinárodních, tak i českých turnajů WKF/Shotokan, a ukazují svou kvalitu na mezinárodní scéně.

Kromě toho jsme také hrdí na naše vynikající vztahy a spolupráci se zahraničními trenéry, lektory a kluby z různých zemí jako je Polsko, Ukrajina, Španělsko, Brazílie, Francie, USA, Itálie a mnoho dalších. Díky této spolupráci se naši závodníci mohou trénovat na seminářích přímo s japonskými mistry SKIF jako je N. Kanazawa a M. Murakami. Tato mezinárodní spolupráce přináší našim členům jedinečnou příležitost zdokonalovat své dovednosti a rozšiřovat své karate zkušenosti.

Díky vynikajícímu reprezentačnímu týmu, rekordnímu zisku medailí a silné mezinárodní spolupráci jsme hrdými zástupci našeho klubu a důkazem vynikající úrovně karate, kterou reprezentujeme v Moravskoslezském kraji i za hranicemi.

Členové klubu v reprezentaci ČR 🇨🇿

Jsme hrdí na to, že několika našim talentovaným členům se podařilo probojovat do státní reprezentace České republiky. Jejich neustálý trénink, odhodlání a vášeň pro svůj sport je nezastavitelná síla, která je dovedla na prestižní světová a evropská mistrovství. Na Mistrovství světa v letech 2016 a 2022 (WSF), 2019 (SKIF) a Mistrovství Evropy v roce 2017 (WSF) a 2017 (SKIF) jsme se s hrdostí zapojili do boje na nejvyšší úrovni. Díky jejich talentu a tvrdé práci jsme si odvezli řadu cenných kovů, které o jejich úspěších se dozvíte více v naší sekci úspěchy. Těší nás, že naši závodníci představují náš klub tak výborně na mezinárodní scéně.

Vystoupení a jiné akce

Naše karate klub se pravidelně zapojuje do různých akcí a festivalů, které jsou pořádány v našem regionu. Máme rádi aktivní zapojení do komunity a šíření povědomí o karate a jeho prospěšnosti pro zdraví. Proto často vystupujeme na akcích jako je Den zdraví nebo Čokoládový festival.

Na těchto akcích prezentujeme naše karate dovednosti a nabízíme interaktivní ukázky tréninku, ukazujeme techniky, formy a kumite. Naše vystoupení jsou vždy plné energie, elegance a přesnosti. Chceme tímto způsobem přiblížit karate široké veřejnosti.

Naše účast na akcích typu Den zdraví nebo Čokoládový festival představuje pro nás skvělou příležitost k propojení s místní komunitou, vytváření nových vztahů a sdílení naší lásky k karate. Jsme rádi, že můžeme být součástí těchto událostí a přispět k jejich úspěchu a zábavné atmosféře.