Přeskočit na obsah

Náš styl karate

Trénujeme Shotokan karate-do SKIF

國際松濤館空手道連盟

SHOTOKAN KARATE KLUB ATTFIS, z.s. je členem SKIF ČESKÁ REPUBLIKA (Shotokan Karate-Do International Federation). SKIF je mezinárodní karate federace, kterou v roce 1978 založil Soke Hirokazu Kanazawa 10. dan, který studoval u Grand Master Gichin Funakoshi (zakladatel karate). SKIF je jednou z největších a nejvýznamnějších karate organizací na světě. Členství ve federaci SKIF přináší našemu klubu řadu výhod. Nejvýznamnější je možnost pravidelně se účastnit akcí SKIF pořádaných v různých zemích po celém světě, včetně pravidelných zkoušek, seminářů a turnajů. Všechny instrukce a certifikace jsou autentické a přímo spojené s Japonskem. Naše klubové členství ve SKIF nám umožňuje trénovat s nejlepšími mistry karate na světě. Jako členové SKIF jsme měli možnost trénovat s dvěmi japonskými mistry, včetně Kancho Nobuaki Kanazawa (syn Sokeho Hirokazu Kanazawa) a Syuseki-Shihan Manabu Murakami. Naše členství ve SKIF nám umožňuje účastnit se seminářů a tréninků ve všech zemích, kde je SKIF přítomný, což nám umožňuje vyvinout naše dovednosti a vzdělání v karate. Díky tomu můžeme čerpat z vědomostí a zkušeností mistrů, kteří předávají autentické karate-do a starou tradici. SKIF je naše cesta Shotokan karate-do, naše životní cesta.

Semináře s japonskými mistry SKIF


Soke Hirokazu Kanazawa – 10. Dan (1931-2019)
a jeho syn Kancho Nobuaki Kanazawa – 8. Dan (1972-)

Shotokan Karate-Do International Federation (zástupce hlavní světové federace /zakladatel Hirokazu Kanazawa/ karate stylu Shotokan SKIF v České republice). Členství ve federaci karate SKIF přináší našemu klubu řadu výhod. Nejvýznamnější je možnost pravidelně na seminářích trénovat s vynikajícími japonskými mistry (N. Kanazawa, Murakami), kteří jsou považováni za jedny z nejlepších na světě. Díky těmto seminářům můžeme získat cenné zkušenosti a dovednosti, které nám pomohou zlepšit naši techniku a celkový výkon, což znamená, že se můžeme spolehnout na to, že náš klub trénuje skutečný a pravý styl Shotokan. Toto je velmi důležité, protože pouze tak můžeme získat pravdivé pochopení karate a dostat se na vyšší úroveň. Navíc SKIF má standardizovaný tréninkový program, což znamená, že máme jasně dané všechny techniky a kata do posledního detailu, což nám umožňuje lépe se soustředit na trénink a zlepšit naše výkony.

Kanazawa Soke (10. Dan – černý pás) byl jedním z nejuznávanějších a nejrespektovanějších mistrů tradičního karate všech dob. Byl prvním karatistou, který vyhrál notoricky známý celojaponský šampionát v karate. V roce 1978 Kanazawa SKIF je nyní největší asociací Shotokan Karate na světě, která má několik milionů členů ve více než 130 zemích. Po smrti zakladatele Kanazawa Soke v roce 2019 se jeho syn, Kancho Nobuaki Kanazawa stal novou hlavou organizace SKIF (Shotokan Karate-do International Federation). Proto je momentálně Kancho Nobuaki Kanazawa nejvyšší autoritou v rámci SKIF karate se sídlem SKIF Honbu Dojo v Tokiu.